دقیقه شمیره د لیدو لپاره کله چې د پیرودلو پیرود

دوکان

د پیرودونکو پیرود کول واقعیا ساتیري کیدی شي ، مګر کله چې تاسو د قیمتونو له پلټنې پرته د ساحې له لارې هوا ورکوئ ، تاسو کولی شئ د سفر په پای کې د دروند بل سره پای ته ورسیږئ. د چیک آؤټ کاؤنټر کې د جبه غورځیدو شمیر څخه مخنیوي لپاره ، د واحد قیمتونو څخه ګټه واخلئ.

دا د اونۍ غوره ورځ ده چې د کرایې پیرود ته لاړ شئ که تاسو غواړئ پیسې خوندي کړئ.

ستاسو د کرایه کونکي خورا ډیر پیرود کولو لپاره ، د پیسو خوندي کول یوازې دومره مهم دي څومره چې د پیرودلو لپاره راغلي توکي ترلاسه کولو په څیر مهم دي. د واحد قیمت ټاکل د معما یوه پیچلې ټوټه ده ، ځکه چې دا د مختلف برانڈونو یا حتی اندازو نرخونو پرتله کول رامینځته کوي ، د محصول غوره کولو په شرایطو کې خورا اسانه دي چې تاسو به خورا ډیرې پیسې وسپموي. بدبختانه ، د واحد قیمت قیمت شفاف ندی.

د اکو دوستانه بیا پخلی کیدونکي شاپنګ بیگ پیرودلو سره ، تاسو سیارټ سره مرسته کوئ او د پیسو خوندي کول ، هم (تر هغه چې تاسو په یاد ولرئ دا د ځان سره راوړو!).

راځئ چې پدې سره پیل وکړو: د پیرودونکو راپورونو په وینا ، د محصولاتو لیبل باندې واحد واحد قیمت تل درست نه وي. دا د دې حقیقت له امله دی چې یوازې 19 ایالتونه او 2 سیمې د واحد قیمت کولو قانون او مقررات لري ، او یوازې 11 لازمي واحدونه د نرخ مقررات لري ، لکه څنګه چې د واحد قیمتونه باید محاسب او ښودل شي. دا پدې مانا ده چې د واحد نرخ چې تاسو یې په لیبل کې ګورئ ممکن د پلورنځي څخه تر پلورنځیو ، یا په ورته پلورنځي کې د محصولاتو ترمینځ توپیر ولري. په ورته وخت کې ، ځینې محصولات د واحد نرخ سره پرتله کول ګران دي ځکه چې دا د نوعیت له مخې خورا ډیر توپیر لري.

حتی که تاسو د بیا کارونې وړ شاپنګ کڅوړې وکاروئ ، یو ښه چانس شتون لري تاسو په خپل کور کې چیرته د پلاستيکي ګانو بسته ولرئ. دلته د دوی د بیا کارولو 15 روښانه لارې شتون لري.

نو څنګه کولی شی ایا تاسو د واحد قیمت کولو معلوماتو څخه ګټه پورته کوئ؟ حل دا دی چې ریاضی پخپله ترسره کړئ ، او هغه څه په پام کې ونیسئ چې تاسو نږدې نږدې حساب کوئ. پداسې حال کې چې دا ممکن یو څه وخت ته اړتیا ولري ، که تاسو د خپلې بکس لپاره د ډیری ټنګ ترلاسه کولو په اړه جدي یاست ، نو تاسو یې باید وکړئ.

د دې ساده هیک سره ستاسو د خوراکي توکو لیږد اسانه کړئ.

دلته څو مثالونه دي. د کاغذ تولیه اکثرا د “هر 100 شیټونو” واحد قیمت لري. دا یو مشکل دی ځکه چې د شیټ اندازې د ټولو برانڈونو لپاره ورته ندي. ډیر مناسب محاسبه به د هر رول لپاره د ټول مربع فوټ پراساس ارزښت ومومي. د کالو مینځلو کار کونکي کولی شي مختلف غلظت ولري ، ځینې د محصول وړاندې کولو سره د 2x واشنګټن ځواک سره. دا کولی شي محاسبه ګډوډ کړي کله چې د فی فلش آونس واحد قیمتونه پرتله کول. هغه څه چې تاسو باید واقعیا وګورئ په بوتل کې درج شوي هر کانټینر کې د بارونو شمیر دی ، او دا د پرتله کولو لپاره ستاسو د واحد په توګه وکاروئ.

دلته 6 لیونۍ دلایل شتون لري چې ولې په پرچون پلورنځیو کې د وړیا خواړو نمونې کار کوي.

د اضافي مرستې لپاره ، ډاونلوډ ایپسونه د دې معنی لري چې د واحد قیمت نرخ ټول مغشوشالي له منځه یوسي ، لکه د یونټ نرخ د Android لپاره پرتله کول او د iOS لپاره د پرتله کولو خریداری ګټورتیا.

Be the first to reply

ځواب دلته پرېږدئ

ستاسو برېښناليک به نه خپريږي. غوښتى ځایونه په نښه شوي *